Placeholder image

Kilka słów
O FUNDACJI

Chcesz wspierać winiarzy? Kupuj polskie wina!
10 groszy z każdej sprzedanej butelki Winiarni Zamojskiej trafia na konto Fundacji Winiarnie Zamojskie, która już od 2019 roku wspiera winiarzy oraz sadowników z Roztocza i Zamojszczyzny.

Fundacja Winiarnie Zamojskie promuje polskie wina zarówno w kraju, jak i zagranicą. Jej celem jest tworzenie wizerunku naturalnych produktów, których renoma jest oparta na wysokiej jakości i autentyczności pochodzenia. Tylko taka długofalowa strategia może pomóc rolnikom rozwijać kulturę winiarstwa w Polsce. Pozwoli to na budowę marki polskich win gronowych i owocowych, ale również przyczyni się do ekspansji regionalnej turystyki. Efekty już widać. Z roku na rok festiwal wina i produktów regionalnych „W poszukiwaniu prawdziwego smaku” przyciąga do Zamościa coraz więcej turystów z całej Polski.

Wino z owoców, tak samo jak gronowe potrzebuje ochrony prawnej, potrzebuje wzorców, wymiany doświadczeń i wiedzy. To dlatego Fundacja organizuje warsztaty, szkolenia, targi, wyjazdy studyjne i konferencje. Tworzy też programy oraz wydawnictwa edukacyjne. Współpracuje z uczelniami wyższymi, instytucjami kultury, a nawet unijnymi ośrodkami badawczymi. Gromadząc i udostępniając materiały, badania rynkowe dotyczące rozwoju winiarstwa i konsumpcji wina w Polsce oraz na świecie, jest ważnym źródłem informacji dla winiarzy, naukowców i mediów. Z myślą o miłośnikach wina, do wspólnych projektów zaprasza też młodych szefów kuchni, wraz z którymi poszukuje idealnego połączenia regionalnych smaków.

Placeholder image
Placeholder image