Placeholder image

Gran Prix
FESTIWALU

Jury festiwalu w składzie Artur Dubaj (wine maker Winiarni Zamojskiej), Jarosław Błażejczyk (sommelier z 20 letnim stażem), Wiesław Wysokiński (Współzałożyciel i Vice Prezes Stowarzyszenia Sommelierów Polskich), podczas degustacji „w ciemno” wyłoni zwycięzców na najlepsze wino w 3 kategoriach: czerwone, różowe oraz białe oraz przyznają nagrodę Gran Prix za najlepsze wino festiwalowe.

Wszystkie wina które biorą udział w konkursie będzie można zakupić w sklepie festiwalowym.

Na ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze wina Roztocza i Lubelszczyzny zapraszamy o godzinie 14:30, pod mała scenę na Rynku Wielkim, w strefie Chillout w sadzie.

Sprawdź inne atrakcje Kup wejściówkę Finaliści konkursu 2023 r.

Poznaj
JURORÓW KONKURSU

Placeholder image

Wiesław
WYSOKIŃSKI

Sommelier z ponad 30 letnim stażem w branży winiarskiej, w Centrum Wina od ponad 20 lat. Wiedzę o winie zdobywał na dwóch kontynentach oddalonych od siebie o ponad 15 tysięcy kilometrów: w Polsce i Australii. Jego przygoda z winem zaczęła się od White Burgudy w kartonie bag in box 2l na słynnej Bondi Beach w Sydney. Współzałożyciel Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Ma genialną pamięć do zapachów i smaków, a w Winiarni Zamojskiej nieustannie próbuje, porównuje, dyskutuje, szuka najlepszych połączeń z potrawami. Prekursor nowej filozofii picia wina w Polsce – bez strachu, barier, dla przyjemności.

Artur
DUBAJ

Doświadczony Menedżer Winiarstwa z ponad 20-letnim doświadczeniem na rynku napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Solidna wiedza ekspercka w dziedzinie enologii, technologii procesowej, badań i rozwoju oraz operacji. Prowadził i wdrażał liczne projekty związane z badaniami i rozwojem, rozwojem produktów, zgodnością z przepisami. Twórca, winemaker win Winiarnia Zamojska. Każda butelka jest przez niego tworzona od owocu na krzewie po efekt finalny w postaci butelkowania. Nietuzinkowa osoba o szalonych pomysłach, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Placeholder image