Placeholder image

Chill Out
W SADZIE

W wydzielonej strefie na Rynku Wielkim, naprzeciwko strefy degustacyjnej, przy wielkich wspólnych stołach biesiadnych, wszyscy nasi goście będą mogli wspólnie relaksować się na trawie, w cieniu wiśni, jabłoni, gruszy, oglądając live cooking w wykonaniu Kucharza Winiarni Zamojskiej – Marcina Sikory.

Każdy uczestnik Festiwalu będzie miał wstęp wolny na Chill Out w sadzie, który urozmaici degustacja regionalnych dań Marcina Sikory oraz opowieści zaproszonych Winiarzy, jak w Polsce robi się wina, jak założyć winnice, czy to praca, czy może pasja i hobby? Serdecznie zapraszamy, planujemy poczęstunek w postaci 7 000 dań, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie dania będą skomponowane na bazie win Winiarni Zamojskiej.

Strefa czynna od 10:00 do 18:00 - zamknięcie wejścia na strefę o godzinie 17:30

Sprawdź inne atrakcje Kup wejściówkę

Zainspirujcie się potrawami Marcina jeszcze przed festiwalem. Sprawdzajcie najnowsze przepisy i inspiracje tutaj

Poznaj Winiarnię Zamojską

Poznaj
MARCINA SIKORĘ

Placeholder image

Od 20 lat związany z gastronomią, zwłaszcza lubelską – przez 13 lat pracował jako Szef Kuchni czterogwiazdkowego hotelu w Zamościu. Odbył wiele szkoleń i kursów kulinarnych, na managera restauracji i instruktora praktycznej nauki zawodu. Uzyskał stopień Mistrza w zawodzie kucharza. Wszechstronny i zaprawiony w działaniu specjalista i mentor. Jest twórcą popularnego bloga Wcinaj Polskę (wcinajpolske.pl), na łamach którego prezentuje swoje autorskie przepisy na dania kuchni polskiej. Jak sam twierdzi, każdy z nas smak wynosi z domu rodzinnego. U podstaw jego miłości do rodzimych kulinariów leży przeświadczenie, że najchętniej wspominamy smaki dzieciństwa, bo to one najsilniej oddziałują na nasze gusta i preferencje. Wieloletni trener kulinarny, twórca firmy szkoleniowej WcinajPolskę By Marcin Sikora chętnie dzieli się swoją obszerną wiedzą z najmłodszym pokoleniem kucharzy. Doradca Kulinarny Chefs Culinar, jednej z Największych firm w Polsce wspierających Polską gastronomię
Nieobca mu praca w restauracjach à la carte, komentowane kolacje degustacyjne czy organizacja dużych eventów. Uwielbia gotowanie w celach charytatywnych. W pracy i życiu kieruje się myślą, że warto działać dobroczynnie, bo dobro ma zwyczaj wracać ze zdwojoną siłą.

Menu Festiwalowe
Autorstwa MARCINA SIKORY

Placeholder image

Placuszki gryczane z warzywami


Poznaj przepis
Placeholder image

Forszmak lubelski


Poznaj przepis
Placeholder image

Pierogi z kaczką


Poznaj przepis
Placeholder image
Placeholder image

Kochasz wino?
To powiedz TAK

i wejdź do świata wina, gdzie winiarze i sommelierzy pracują właśnie dla Ciebie!

Prawdziwa NOWOŚĆ! Po raz pierwszy specjalną strefę KOCHAM WINO będziecie mogli odwiedzić na terenie Chill Out w sadzie. Wszyscy, którzy zakupią wejściówki, będą mogli spróbować wspaniałych win Winiarni Zamojskiej, które inspirowały Marcina Sikorę do stworzenia menu festiwalowego.

Pobierz aplikację Kocham Wino i dołącz do Klubu Kocham Wino, największej winiarskiej społeczności w Polsce! Odkryj świat win i benefitów Klubu Kocham Wino:

 • Zyskaj dostęp do klubowych ofert sklepów Centrum Wina i portalu Winezja.pl
 • Odbieraj dodatkowe rabaty tylko dla posiadaczy aplikacji
 • Eksploruj bazę winiarskiej wiedzy
 • Twórz listę ulubionych win
 • Baw się w sommeliera i oceniaj wina
Centrum Wina to największy w Polsce importer win premium i sieć specjalistycznych sklepów winiarskich – mamy 38 sklepów w 17 miastach. Jeśli nie jesteśmy jeszcze w Twoim mieście lub cenisz sobie wygodę to zapraszamy online do naszego partnera Winezja.pl.
Dołącz do Kocham Wino i zyskaj świat wina na wyciągnięcie ręki!
 • Odkryjesz wspaniałe winnice bez wychodzenia z domu
  Razem z nimi odwiedzisz najwspanialsze winnice i regiony – te duże, uznane, ale też butikowe, których adres znają tylko wtajemniczeni.
 • Poznasz legendarne wina
  Poznasz sekret legendarnych win, odkryjesz swoje ulubione szczepy, nabierzesz winiarskiej odwagi.
 • Zgłębisz tajniki winiarskiej wiedzy
  Dowiesz się, dlaczego Shiraz, który pachnie fiołkami, goździkami i leśnymi owocami tak doskonale pasuje do steka albo warzyw z grilla.
 • Wybierzesz idealne wino do okazji
  Bez wahania wybierzesz swoje wino na co dzień, wyjątkową butelkę na prezent albo kolekcjonerską, którą warto przechowywać w piwniczce latami.
 • Wzbogacisz swój styl życia
  Z Kocham Wino będziesz uczestniczyć w ciekawych spotkaniach, kolacjach winiarskich i wydarzeniach kulturalnych, we wszystkim co łączy się z pasją do wina!
Odkryj świat win Pobierz aplikację

2023
GALERIA